נעמי לרס

רגע להכיר

נעים מאוד,

שמי נעמי לרס, מאמנת לניהול לחצים. מתרגלת ומנחת קורסי מיינדפולנס לקבוצות זוגות ויחידים. בעלת קליניקה לאימון ניהול לחצים באמצעות ביופידבק, מיינדפולנס ושיטות נוספות.

מסע חיי הוא שהוביל אותי לעסוק בדברים האלו מתוך רצון לסייע לאנשים להתגבר על הקשיים שלהם. מתוך ידיעה שזה אפשרי. וכמו בכל מסע לא תמיד ניתן לצפות את מה שיקרה בדרך. תמיד אהבתי לעבוד עם אנשים. את הצבא סיימתי כקצינת יחסי ציבור. ניהלתי את מחלקת האירועים במלון דן. בהמשך, ניהלתי מחלקה בחברה להפקת כנסים ואירועים.

בשנת 2007 בעלי חלה בסרטן, ואני עברתי לטפל בו, ובמקביל בעסק הפרטי אותו ניהל עד אז. האישה החזקה שתמיד הייתי הצליחה להתמודד בהצלחה עם כל המשימות. באותה שנה גם נרשמתי לקורס אימון אישי במכללת רידמן והוכשרתי כמאמנת מוסמכת הרשומה בלשכת המאמנים. שלוש שנים מאוחר יותר, אורי בעלי נפטר.

כמה ימים לאחר שקמנו מהשבעה חוויתי התקף חרדה. זה קרה בזמן נהיגה ליד מחלף חולות בדרכי לת"א. הבן שלי, שהיה בן 5, ישב בספסל האחורי כשאני מנסה לנשום ללא הצלחה ,רואה נקודות שחורות, סחרחורת ומחנק. לא מצליחה למצוא מקום לעצור את הרכב. זוכרת שחשבתי שהנה הסוף שלי הגיע. זה בטח התקף לב וככה מרגישים לפני המוות. מה יהיה על ילדיי ללא אב ועכשיו גם ללא אם? מספר חודשים לאחר התקף החרדה היה לי קושי לנהוג. בכל פעם שהתיישבתי במכונית המוח שלי כאילו קפץ חזרה לאותו אירוע נורא ומיד הרגשתי תסמינים של חרדה.

 

הפרק השני של מסע חיי,

הפרק השני של מסע חיי, החל במסע של שיקום. שיקום אישי שלי, ושל ילדי שהיו שבורים באותה תקופה. מסע בו האישה החזקה שאני למדה להקשיב לרגשות, לחולשות שלה ולקבל עזרה. מסע של למידה בנייה ועשייה. דרך ארוכה עברתי מאז. המשרד הביתי הוסב להיות מרכז נעמי. למדתי שיטות וכלים לניהול לחץ, ביופידבק, אימון אישי, דמיון מודרך ועוד כלים שתרמו רבות להתפתחות המקצועית והאישית שלי.

פריצת הדרך המשמעותית עבורי התרחשה כשהגעתי לקורס אימון מוחי במיינדפולנס MBSR להפחתת סטרס ודאגות. התחלתי לתרגל מיינדפולנס על בסיס יומי ולאחר מספר שבועות של תרגול הרגשתי שינוי משמעותי באיכות חיי. בעקבות זאת, השתתפתי בקורס העמקה במיינדפולנס של מכון מודע בבינתחומי הרצליה וקורס להכשרת מורי מיינדפולנס בגישת  MBSR.

באימון האישי בסדנאות ובקורסים אותם אני מעבירה, אני נוהגת לשלב חוויות אישיות שלי.  חשוב לי שתבינו שאתם לא לבד, כמעט כל אחד מאיתנו חווה פעם תקופה קשה. כל מי שחווה פחד או חרדה יודע את העוצמות של התחושות האלו. כל מי שחווה את הדברים יודע כמה קשה לשתף, כמה נח להדחיק ולהסתיר את התחושות. כמה קל לטעות ולהרגיש כי התחושות שלי הם אחרות, אולי אפילו מוזרות, לא כמו כולם. באופן אבסורדי, ההסתרה וההדחקה של הרגשות השליליים הם בדיוק הקרקע הפורייה המעצימה אותם.

 

את הצעדים הראשונים שלכם בדרך לחיים נעימים יותר אתם מוזמנים לעשות יחד איתי.

 
דילוג לתוכן